...
  • Dzbanki filtrujące i wkłady, filtry do wody

  • Parametry

Dzbanki filtrujące wodę – źródło czystej wody w każdym momencie

Razem ze wzrostem świadomości ekologicznej, dzbanki filtrujące coraz bardziej zyskują na popularności. Za pomocą umieszczanych w nich wkładów, są one w stanie usuwać wszystkie metale ciężkie i zanieczyszczenia. W ten sposób zwykła woda z kranu może stać się dla nas zdrową wodą zdatną do picia i możemy zapomnieć o kupowaniu wody butelkowanej.

Jak działają dzbanki filtrujące?

Znajdujące się wewnątrz dzbanków wkłady filtrujące pochłaniają wszelkie szkodliwe substancje chemiczne i mikroorganizmy z wody. Z racji, że filtry zawierają węgiel aktywny, skutecznie wchłaniają one takie pierwiastki, jak chlor, zanieczyszczenia organiczne czy osad. Dzięki temu po przefiltrowaniu bez żadnych problemów możemy pić wodę z kranu i nie będzie ona dla nas w żaden sposób szkodliwa. Tym samym nie jesteśmy już więcej zmuszeni do tego, żeby kupować wodę butelkowaną, co jest korzystne dla naszego środowiska. Poza tym, mamy też perfekcyjną okazję, żeby zaoszczędzić nieco pieniędzy podczas robienia zwykłych zakupów spożywczych.

Korzystanie z dzbanków filtrujących

Używanie dzbanków filtrujących wodę jest nie tylko proste, ale i wygodne. Jedyne, co musimy zrobić przed skorzystaniem, to umieszczenie wkładu filtrującego w przeznaczonym do tego miejscu. Następnie możemy już nalać wodę i po kilku minutach będzie ona zdatna do picia.

Warto jednak pamiętać, że filtr należy regularnie zmieniać, a sam dzbanek czyścić. Zazwyczaj zaleca się, aby wymieniać wkład mniej więcej co 30 dni.

 
Lumarko Opinie z ekomi-pl.com