...
  • Druciaki, czyściki, zmywaki

  • Parametry

Kluczowe narzędzia w kuchennej rutynie

Zmywanie naczyń to nieodłączny element sprzątania domu. Chociaż coraz częściej w naszych domach można znaleźć zmywarkę, czasami nadchodzi potrzeba by zmyć coś ręcznie. Na przykład dość często kubków nie powinno się wstawać do zmywarki. Jednak jak zająć się tym w poprawny sposób?

Gąbki do czyszczenia

Bez dwóch zdań najczęściej, kiedy musimy umyć naczynia ręcznie, sięgamy po gąbki kuchenne. Trafić na nie można praktycznie w każdym domu, a to ze względu na ich dostępność i wielofunkcyjność. Dobrze sprawdzają się one przy usuwaniu brudu oraz tłuszczu. Ponadto z racji na to jak szeroka jest oferta na rynku w dzisiejszych czasach, można znaleźć gąbki o różnych kształtach. Dzięki temu mogą się doskonale dopasowywać do rodzaju naczyń oraz powierzchni. Natomiast najlepiej jest używać je do delikatniejszych tworzyw. Przy szkle lub porcelanie powinny z łatwością usunąć wszelkie zabrudzenia.

Czyściki do naczyń

Mimo że czyściki nie są aż tak popularnymi akcesoriami kuchennymi jak gąbki, warto mieć je w swoim domu. Są one przeznaczone raczej do trudniejszych zadań, gdy brud i tłuszcz nie daje za wygraną. Idealnie odnajdują się w przypadku, kiedy mamy do czynienia ze stalą nierdzewną czy żeliwem.

Modele wykonane między innymi z wełny stalowej są szczególnie trwałe. Biorąc pod uwagę też fakt, że łatwo jest utrzymać je w czystości, mogą one spełniać swoje zadanie przez stosunkowo długi czas. Za to lepiej sięgać po inne środki, kiedy mamy do czynienia z delikatniejszymi materiałami. W innym przypadku naczynia mogłyby się porysować.

 
Lumarko Opinie z ekomi-pl.com