...
  • Cukiernice i mleczniki

  • Parametry

Cukiernice i mleczniki, czyli przepis eleganckie przyjęcie gości

Chociaż cukiernice i mleczniki to niewielkie elementy zastawy stołowej, zdecydowanie potrafią dodać elegancji podczas spotkania ze znajomymi lub rodziną przy kawie. Niezależnie czy jest to uroczyste spotkanie urodzinowe czy kameralna wizyta, warto wprowadzić nieco uroku i je umilić.

Klasyczne elementy do spotkania przy kawie

Cukiernice i mleczniki wykonane z ceramiki to klasyczne zestawy, które często widujemy na stołach. Bez dwóch zdań dodają one ogrom elegancji. Natomiast razem ze wzrostem popularności minimalizmu, możemy zobaczyć coraz więcej rozwiązań o prostym, ale niebanalnym stylu. Stonowane kolory, regularne kształty i brak dodatkowych wzorów to charakterystyczne cechy tej estetyki.

Jednak poza tym, że są ciekawym akcesorium, są one także praktyczne. Podając gościom mleczniki i cukiernice mogą oni sami zrobić ulubioną kawę – według swojego gustu.

Jak wybrać odpowiedni zestaw do kawy?

Kupując nowe akcesoria kuchenne, oczywiście warto zwrócić uwagę na tworzywo, z którego zostały wykonane. Zaleca się zadbać o to, aby oferowały one wysoką jakość wykonania, żeby mogły posłużyć latami. Żeby jednak mogły one wyglądać dobrze, kluczowa jest troska o to, żeby elementy miały spójną estetykę. Jeśli stawiamy na minimalizm, niech również cukiernica i mleczniki będą w podobnych kolorach oraz prostych kształtach. Tak samo jest, kiedy decydujemy się na klasyczną ceramikę.

 
Lumarko Opinie z ekomi-pl.com